نکات مهم درباره کاشت ایمپلنت‌ها و ایمپلنت دیجیتال

 

با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه‌های مختلف از جمله دندانپزشکی، تمایل مردم به استفاده از دندانپزشکی دیجیتال بیشتر شده‌است. یکی از روش‌هایی که در دندانپزشکی دیجیتال بکار برده می‌شود، روش کاشت ایمپلنت دیجیتال است که از دقت، سرعت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. ایمپلنت‌ها جایگزین دندان‌های از دست رفته شده و هیچ واکنش مضری برای بدن نخواهند داشت. اغلب مردم نسبت به کاشت ایمپلنت دچار ترس و اضطراب می‌شوند اما با روش نوین کاشت ایمپلنت دیجیتال این ترس‌ها از بین رفته و بدون درد و خونریزی انجام می‌شود.

توجه داشته باشید، بکب از نکات مهم ایمپلنت دندان توجه به بهترین سن برای ایمپلنت دندان است.

ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان‌های طبیعی نیازمند مراقبت هستند. پس از انجام کاشت باید به چند نکته توجه کرد که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • ایمپلنت‌ها باعث آسیب رساندن به فک نخواهند شد. جنس ایمپلنت از تیتانیوم است و سریعا با استخوان فک پیوند زده شده و مانع از تحلیل استخوان فک می‌شود. ایمپلنت‌ها در شرایط طبیعی خنثی هستند و برای بدن ضرری ندارند.

 

  • از شست و شوی دهان تا 8 ساعت پس از کاشت جلوگیری و حداقل تا یک روز باید از مسواک زدن در اطراف ناحیه عمل خودداری کنید.

 

  • مکیدن و تف کردن باعث خونریزی می‌شود. آب دهن خود را قورت دهید و از تف کردن آن به سمت بیرون خودداری کنید.

 

  • ایجاد تورم پس از جراحی کاملا طبیعی است و حتی ممکن است تا 2 روز پس از جراحی افزایش یابد اما به تدریج این تورم کاهش یافته و در طی یک هفته از بین خواهد رفت. توصیه می‌شود پس از جراحی از کمپرس یخ استفاده کنید تا از تورم بکاهد.

 

  • پس از کاشت ایمپلنت نوشیدنی‌های خنک استفاده شود اما برای خوردن باید دقت داشته باشید که بیحسی از بین رفته باشد و از مصرف غذاهایی که باید جویده شوند خودداری کنید.

 

  • پس از کاشت ایمپلنت از نوشیدن چای، قهوه و مصرف سیگار پرهیز کنید. مصرف سیگار و مشروبات الکلی درصد موفقیت کاشت ایمپلنت را کاهش می‌دهد.

 

  • هر 6 ماه یکبار برای معاینه وضعیت ایمپلنت‌ها، احتمال گیر کردن موادغذایی و یا میزان تحلیل استخوان اطراف ایمپلنت به دندانپزشک مراجعه کنید.
رعایت این نکات و مراجعه منظم به دندانپزشک متخصص باعث افزایش طول عمر ایمپلنت‌ها خواهد شد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

برترین مقالات