لیفت لثه چیست؟

لیفت لثه در بسیاری از موارد برای درمان افزایش حجم لثه استفاده می شود.

لیفت لثه که به نام های جراحی افزایش طول تاج  و جینجیوکتومی هم شناخته می شود درمانی است که جهت بهبود سلامت لثه و یا آمادگی دندان ها برای قرار دهی پروتز ثابت و انجام درمان های زیبایی تجویز می شود.همچنین این درمان برای اصلاح لبخند افرادی که به اصطلاح gummy smile نامیده می شوند ( میزان لثه در این افراد افزایش یافته و هنگام خندیدن مقدار زیادی از لثه ی آنها دیده می شود) نیز تجویز می شود.

این درمان می تواند روی یک دندان و یا چند دندان انجام شود و طی آن میزانی از لثه که از نظر علمی اضافه است به وسیله ی جراحی  یا لیزر یا دستگاه پیزوالکتریک  برداشته می شود.

دلایل اصلی لیفت لثه:

ترمیم و بازسازی دندان های شدیدا آسیب دیده:دندان هایی که به گونه ای شکسته اند که خط شکستگی آنها زیر لثه است و یا پوسیدگی آنها به زیر لثه رسیده  کاندید انجام لیفت لثه هستند.تا در نهایت بعد از لیفت لثه و بیرون آمدن نسج سالم دندان ها  بتوانیم به درستی دندانرا ترمیم و بازسازی کنیم.

علل زیبایی: در بعضی موارد لثه افزایش حجم می یابد و موجب می شود که تاج لثه کوتاه تر از اندازه ای که واقعا هست به نظر برسد .در این موارد با برداشت این لثه ی اضافه و فرم دهی درست به لبه ی لثه می توان لبخند بسیار زیباتری به بیمار هدیه کرد.

روکش : لیفت لثه که همان جراحی افزایش طول تاج است  موجب می شود بخش بیشتری از تاج دندانی که باید روی آن روکش گذاشته شود از لثه بیرون بیاید و روی آن روکشی که قرار میگیرد گیر بیشتری به دندان داشته باشد.

آیا لیفت لثه جراحی ای است که نیاز به بیهوشی داشته باشد؟

خیر برای این درمان نیازی به بیهوشی نیست و درمان تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

در کلینیک دندانپزشکی دکتر قاسمی لیفت لثه با کدام روش انجام می شود؟

در کلینیک ما لیفت لثه به وسیله ی دستگاه لیزر  biolase که از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر جهان است انجام می شود.

در ابتدا بی حسی موضعی تزریق می شود سپس طی 20 الی 30 دقیقه به کمک دستگاه لیزر لثه ها جراحی می شوند. مزیت استفاده از لیزر این است که بلافاصله بعد از درمان خونریزی قطع می شود و بهبودی مشاهده می شود و دیگر نیازی به بخیه و مراقبت ها و مسائل عد از آن نیست.

مراقبت های بعد از لیفت لثه با لیزر به چه صورت است؟

به طور کلی می توان گفت مراقبت ویژه ای نیاز نیست و بهبود بعد از لیفت لثه بلافاصله اتفاق می افتد اما ممکن است بیمار شاهد مقداری حساسیت و سوزش در چند روز اول بعد از درمان باشد که به مرور بهتر خواهد شد.

برای جلوگیری از حساسیت بهتر است چند روز اول بعد از درمان از خوردن غذای خیلی سرد یا گرم پرهیز شود.همینطور استفاده از دهانشویه ی کلرهگزیدین 2/0 % و عسل نیز برای لثه مفید خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

برترین مقالات