لیزر فوتونا ; دندانپزشکی را بدون تزریق بی حسی و درد تجربه کنید.

لیزر فوتونا ابزاری هوشمند و به روز است برای درمان های دندان پزشکی

امروزه دندانپزشکی مانند سایر رشته ها به سمت هوشمند شدن و استفاده از تکنولوژی های جدید رفته است .دستگاه لیزر فوتونا جدید ترین و پیشرفته ترین دستگاه لیزر برای درمان های دندانپزشکی است که عضو جدید کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر قاسمی نیز  است.در این مقاله قصد داریم به معرفی این دستگاه فوق العاده و بیان کاربرد های آن بپردازیم.

ترمیم و پر کردن دندان ها بدون درد و بدون نیاز به تزریق!

مهم ترین ویژگی دستگاه لیزر فوتونا این است که دندانپزشک می تواند  بدون تزریق بی حسی و بدون احساس کوچک ترین دردی دندان  های شما را پر کند.این دستگاه با کمک اشعه ی لیزر بدون اینکه اعصاب دندان را تحریک کند بخش پوسیده ی دندان را حذف می کند و این مسئله ای بسیار حائز اهمیت است . به خصوص در کودکان که ترس از سرنگ تزریق بی حسی دارند این ویژگی بسیار کمک کننده ای است  و تنها با یک بار تجربه کردنش کودک ترس خود را از دندانپزشکی فراموش می کند.

استریل کردن دندان!

اشعه ی لیزر دستگاه فوتونا نه تنها دندان را ضدعفونی می کند بلکه قابلیت این را دارد که دندان را کاملا از هرگونه میکروارگانیسمی پاک کند و به عبارت دیگر دندان را استریل کند.این مزیت در ترمیم دندان ها و درمان ریشه ( عصب کشی ) آنها بسیار حائزاهمیت است و به موفقیت درمان ها کمک می کند.

عدم پخش ذرات معلق در هوا !

برداشت پوسیدگی ها به روش کلاسیک به این صورت است که دندان به وسیله چرخش توربین با فشار آب و هوا تراش می خورد و ذرات زیادی حاصل از این تراش در هوا معلق می شود. این مسئله بسیار خطرناک است.به علت اینکه برداشت پوسیدگی ها به وسیله ی دستگاه لیزر فوتونا هیچ تراشی با هوا و آب ندارد  در نتیجه ذرات آب و بزاق دهان مریض در هوا معلق نخواهد شد و این نکته به ویژه در راستای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا  مزیت مهمی محسوب می شود .

برداشت پوسیدگی ها و ترمیم دندان ها در محافظه کارانه ترین حالت !

هنگام استفاده از ابزار های برداشت پوسیدگی با سرعت بالا یعنی همان توربین ها که معمولا برای برداشت پوسیدگی استفاده می شوند به علت سرعت بالای آنها امکان برداشت بافت سالم دندان وجود دارد و در صورتی که دندانپزشک توجه کافی نداشته باشد ممکن است با چرخش توربین مقداری از عاج یا مینای سالم نیز حذف شود.در صورتی که چنین مشکلی با دستگاه لیزر فوتونا هرگز اتفاق نمی افتد. اشعه ی این دستگاه قادر است بافت پوسیده ی دندان را بردارد در عین این که کوچک ترین برداشتی حتی در حد صدم میلیمتر  از نسج سالم دندان انجام نمی دهد و این محافظه کارانه ترین شکل حذف پوسیدگی ها در حال حاضر است.

همه ی این

جدیدترین مقالات

برترین مقالات