بهترین سن برای ایمپلنت دندان

سن ایمپلنت دندان

سن مناسب برای کاشت ایمپلنت دندان چه سنی است؟

همانطور که می‌دانید ایمپنت دندان یکی از شایع ترین روش‌های جایگزین دندان های از دست رفته می‌باشد، امروزه استفاده از این روش از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده است و بسیاری از افراد با انجام این کار دندان‌های خود را به گونه ای باز سازی می‌کنند؛ قبل از ایمپلنت کردن دندان های خود یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید سن ایمپلنت دندان است که در ادامه مطلب به بررسی بهترین سن برای ایمپلنت دندان به طور کامل پرداخته شده است.

بهتر است بدانید که در صورتی که ایمپلنت دندان در زمان نا درستی انجام بشود ممکن است عوارض بسیار زیاد و جبران نا پذیری را به همراه داشته باشد، بنابر این توجه کردن به این امر دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد.

سن مناسب ایمپلنت
بهترین س برای انجام ایمپلنت

حداقل سن برای ایمپلنت دندان چقدر است؟

ایمپلنت های دندانی به عنوان درمان انتخابی برای جایگزینی دندان های از دست رفته در بزرگسالان در نظر گرفته می شوند. اما در مورد کودکان یا نوجوانانی که یک یا چند دندان را به دلیل آسیب تروماتیک یا یک بیماری مادرزادی از دست داده اند، چطور؟ آیا ایمپلنت دندان گزینه مناسبی برای این گروه سنی جوان است؟

سن تنها یکی از معیارهای مهمی است که در جراحی نوآورانه دهان و ایمپلنت های دندانی هنگام غربالگری بیماران از نظر ایمپلنت دندان بررسی می شود. سایر عواملی که می تواند موفقیت طولانی مدت ایمپلنت دندان دائمی را تعیین کند، سلامت دهان و دندان بیمار، تعداد و محل دندان های از دست رفته، یکپارچگی استخوان فک و سلامت عمومی است.

قبل از اینکه بیمار بتواند ایمپلنت دندانی دریافت کند، باید به بلوغ اسکلتی رسیده باشد، به عبارت دیگر استخوان فک آنها کاملاً رشد کرده است و دیگر جهش رشدی نخواهد داشت. اگر ایمپلنت‌های دندان قبل از پایان بلوغ قرار داده شوند و فک هنوز در حال بلوغ باشد، ترمیم‌ها می‌توانند در رشد بیشتر استخوان اختلال ایجاد کنند و دوام آن‌ها را به خطر بیندازند و به طور بالقوه عوارضی را در پی داشته باشند.

عوارض انجام ایمپلنت در سنین کم

در ادامه چند مورد از عوارض بسیار شایع در هنگام ایمپلنت کردن دندان در سن کم شرح داده شده است:

 • مشکلات گاز گرفتن
 • فاصله بین دندان ها
 • از دست دادن استخوان در اطراف پروتز
 • تغییرات زیبایی در ناحیه جمجمه و صورت

در حالی که هر نوجوان متفاوت است، رشد فک به طور معمول تا سن 18، 19 یا 20 سالگی ادامه دارد. در برخی موارد، بیماران در اواسط 20 سالگی هستند که بلوغ اسکلتی در نهایت کامل شده است. به همین دلیل، نوجوانان زیر 18 سال اغلب کاندیدای مناسبی برای کاشت ایمپلنت دندان نیستند، مگر اینکه به بلوغ اسکلتی رسیده باشند.

با در نظر گرفتن این موضوع، جراحی دهان و ایمپلنت های دندانی نوآورانه، اشعه ایکس و سایر ارزیابی های رشد را انجام می دهند تا بررسی کنند که آیا رشد استخوان 100 درصد کامل شده است یا خیر، و بیمار برای جراحی آماده است.

عوارض ایمپلنت دندان
عوارض ایمپلنت در سن کم

حداکثر سن برای انجام ایمپلنت دندان

روش های کاشت دندان در بیماران مسن با موفقیت انجام می شود. برای این کار، بیماران بزرگسال و مسن همیشه باید مقدار استخوان موجود برای عمل ایمپلنت دندان را دریافت کنند تا درمان انجام شده بتواند موفقیت را تضمین کند.

چنین حداکثر سن خاصی وجود ندارد که تا آن زمان بتوان روش های ایمپلنت دندان را انجام داد. هر فردی می تواند عمل ایمپلنت دندان را انجام دهد تا زمانی که پزشکان آمادگی جسمانی او را به اندازه کافی برای انجام این روش ساده در نظر بگیرند. هر بیمار سالمندی که از نظر زیبایی در مورد لبخند خود نگران است، می تواند ایمپلنت های دندانی را در ناحیه دندان های از دست رفته قرار دهد. بیماران بالای 90 سال نیز بدون هیچ عارضه ای تحت این درمان قرار گرفته اند. در واقع اکثر بیماران بالای 65 سال سن دارند.

بنابراین، ایمپلنت های دندانی یک انتخاب عالی برای هر فردی پس از توجه و رعایت نکات فوق می باشد.

بهترین جاگزین ایمپلنت برای بیماران جوان

از آنجایی که ما چالش‌های بسیاری را که از دست دادن دندان در هر سنی ایجاد می‌شود، می‌دانیم، راه‌حل‌های جایگزینی را برای کسانی که برای کاشت ایمپلنت بسیار جوان هستند، ارائه می‌دهیم. جراحان دهان ما متعهد به رضایت بیمار و نتیجه موفقیت آمیز هستند، که ممکن است به معنای انتظار چند سال برای درک مزایای بسیاری از ایمپلنت باشد.

این رویکرد محتاطانه راه ایده آلی برای اطمینان از موفقیت طولانی مدت ترمیم های دائمی شماست. در عین حال، ما می‌توانیم به دندانپزشک عمومی شما کمک کنیم تا یک پل دندانی یا یک پروتز متحرک جزئی بسازد که به صورت سفارشی برای بازیابی عملکرد و ظاهر ساخته شده است.

به خاطر داشته باشید که کاشت ایمپلنت دندان در بزرگسالی می تواند یک موقعیت برد-برد باشد. خطر ابتلا به پری ایمپلنتیت، بزرگترین عامل شکست ایمپلنت دندانی، بسیار کمتر است. شما استخوان‌های قوی و سالمی دارید که ایمپلنت‌های خود را لنگر می‌اندازند و می‌توانید از یک لبخند زیبا برای سال‌های طولانی لذت ببرید.

جایزین ایمپلنت دندانی
جایگزین مناسب برای ایمپلنت دندان

سوالات متداول بهترین سن برای ایمپلنت دندان

 1. آیا سن روی ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد؟
  خوشبختانه ایمپلنت های دندانی در سنین بالاتر نیز به همان اندازه موثر و ماندگار هستند. ایمپلنت های دندانی اغلب زندگی افراد مسن را به سمت بهتر شدن تغییر می دهد و به آنها سلامت جسمی و اعتماد به نفس بیشتری می بخشد. هیچ سنی برای کاشت ایمپلنت دندان زیاد نیست.
 2. چه کسانی باید از کاشت دندان اجتناب کنند؟
  بیمارانی که از بیماری های سیستمیک مانند دیابت، بیماری پارکینسون و برخی بیماری های خودایمنی رنج می برند، بیشتر در معرض خطر عفونت یا عوارض ایمپلنت هستند. پوکی استخوان، داروهایی که برای پوکی استخوان و سایر بیماری های زوال استخوان مورد استفاده قرار می گیرند، به عوارض ایمپلنت نیز کمک زیادی می کنند.
 3. ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب می‌باشد؟
  به طور کلی بسیاری از افراد لثه های سالمی دارند و به اندازه کافی پیر هستند به طوری که رشد استخوان فک آنها متوقف شده است . همچنین باید استخوان کافی برای حمایت و لنگر انداختن ایمپلنت ها داشته باشید. با این حال، حتی اگر استخوان فک خود را از دست داده باشید، ممکن است هنوز کاندیدای خوبی برای ایمپلنت باشید.
 4. بهترین سن برای کاشت ایمپلنت دندان چه سنی است؟
  بنابراین سن مناسب برای ایمپلنت چه زمانی است؟ به بیمار بستگی دارد، اما بسیاری از افراد باید سعی کنند از گذاشتن ایمپلنت های قدامی در سن 18 سالگی خودداری کنند. این مطالعات نشان می دهد که برای برخی افراد، اگر بیمار تا سن 25 یا 30 سالگی صبر کند، بهترین زیبایی طولانی مدت به دست می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

برترین مقالات