چند راهکار برای مشکلات دندانی در منزل

همه ی ما ممکن است در شرایطی قرار بگیریم که مشکلی برای دندانمان پیش بیاید و از قضا به دندانپزشک خود دسترسی نداشته باشیم . در این مقاله قصد داریم چند راهکار مفید برای این شرایط را خدمت شما عرض کنیم.

دندانم پوسیده و  شدیدا درد دارد چه مسکنی بخورم؟:

راهکار اصلی در این شرایط مراجعه به کلینیک دندانپزشکی و انجام درمان ریشه بعد از تشخیص دندانپزشک تان‌ است. اما وقتی این کار مقدور نباشد مسکنی که پیشنهاد می کنیم مصرف کنید ایبوپروفن 400 هر ۶ ساعت است. برای درد های خیلی شدید دندان استفاده از ایبوپروفن و استامینوفن هر۴ ساعت به صورت یکی درمیان اثر بهتری دارد. به این معنی که یک قرص استامینوفن میل کنید و ۴ ساعت بعد یک عدد قرص ایبوپروفن( یا کپسول ژلوفن)  میل کنید و به همین ترتیب ادامه دهید.

همچنین ممکن است نیاز باشد درصورت شدت خیلی زیاد درد آمپول دگزامتازون به شما تزریق شود که این کار به هیچ وجه نباید به صورت خودسر انجام شود و باید دندانپزشک تان آن را تجویز کرده‌ باشد.

روی دندان‌هایم کامپوزیت ونیر( کامپوزیت زیبایی) کار شده است. درشرایطی که ‌به دندانپزشک دسترسی ندارم  چه کار کنم تا دندان هایم نیاز به پالیش کمتری پیدا کند ؟

به طور کلی کسانی که درمان زیبایی روی دندانهای خود انجام داده اند نسبت به افراد عادی نیاز به رعایت بهداشت بیشتری دارند. برای مراقبت بیشتر و حفظ زیبایی کامپوزیت ها راهکارهای زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

سعی کنید دفعات مصرف چای و قهوه ی خود را کاهش دهید.

راهکار پیشنهادی دیگر این است که بعد از مصرف چای ، قهوه و نوشیدنی های رنگدانه دار دندان های خود را مسواک بزنید.

از مسواک soft یا نرم استفاده کنید تا خراشی روی کامپوزیت ها ایجاد نکند.

حتما از نخ دندان استفاده کنید اما هنگام استفاده از آن محتاط باشید و بسیار آرام نخ دندان بکشید. چرا که نخ دندان کشیدن ِ تهاجمی ممکن است منجر به لب پر شدن کامپوزیت های شما شود.

دندانم چرک کرده  و لثه ی دور آن متورم شده است  چه آنتی بیوتیکی بخورم؟

موثر ترین آنتی بیوتیک( چرک خشک کن) برای عفونت های دندانی این دو هستند: کپسول آموکسی سیلین 500mg و قرص مترونیدازول 250mg که باید باهم هر۸ ساعت یک بار مصرف شوند.

 

و در پایان  به اطلاع شما عزیزان می رسانیم که در صورت بروز هرگونه مشکل و وجود هرگونه سوال می توانید با تلفن‌هایی کلینیک تماس بگیرید و همکاران ما همواره پاسخگوی شما خواهند بود.

همچنین تاکید می کنیم که قبل از مصرف هرگونه دارویی برای درد دندان خود حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

برترین مقالات