دندانپزشکی زیبایی

به مجموعه درمان‌هایی که جهت زیبایی دندان‌ها بکار برده می‌شود دندانپزشکی زیبایی می‌گویند. دندانپزشکی زیبایی در واقع علمی است که با هنر تلفیق شده و با سلامت و ظاهر دندان‌ها ارتباط مستقیمی دارد. زیبایی دندان‌ها در تعاملات روزانه، هنگام گفت و گو و برقراری ارتباط با دیگران از اهمیت زیادی برخوردار است. سلامتی و زیبایی دندان‌ها بخش وسیعی از رشته دندانپزشکی را در برگرفته و شامل اقداماتی از جمله تصحیح ایرادات دندان‌های جلویی، بدرنگی‌ها، بستن فاصله میان دندان‌ها، منظم و صاف کردن دندان‌هایی که کج رشد کرده‌اند و ... می‌شود. درمان‌های دندانپزشکی زیبایی اکثرا اختیاری و غیر طبیعی هستند اما با انجام درمان در عین حال که دندان‌ها زیباتر می‌شوند، دندان‌هایی سالم‌تر خواهیم داشت.

اکثر افراد با شنیدن عبارت دندانپزشکی زیبایی به یاد لبخندی زیبا می‌افتند. باید بدانیم داشتن لبخندی زیبا مستلزم داشتن دندان‌هایی سالم است. افراد زیادی وجود دارند که از خندیدن فرار کرده و حاضر به نمایش گذاشتن دندان‌های خود نیستند زیرا از فرم نامناسب دندان‌های خود خجالت می‌کشند.

امروزه این مشکلات به راحتی در دندانپزشکی زیبایی قابل درمان بوده و همه افراد می‌توانند لبخندی زیبا داشته باشند. از درمان‌های پرکاربرد در دندانپزشکی زیبایی می‌توانیم بلچینگ، لمینت، ایمپلنت، اصلاح طرح لبخند، ارتودنسی و ... را نام ببریم که در مطلب دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دیجیتال به توضیح مختصری در رابطه با هر کدام از این روش‌ها پرداخته‌ایم.

در مرکز دندانپزشکی دیجیتال دکتر مهری قاسمی تمامی درمان‌های زیبایی لبخند و دندان‌ها به صورت دیجیتال و توسط پیشرفته‌ترین دستگاه‌های دیجیتالی مانند سیستم CAD/CAM، راهنمای جراحی دیجیتال، اسکن دیجیتال و ... انجام می‌شود که باعث بهبودی روند درمان و تاثیرگذاری بیشتر آن خواهد شد. در واقع دندانپزشکی زیبایی دیجیتال مربوط به دستگاه‌هایی است که توسط کامپیوتر هدایت می‌شوند و با استفاده از آن‌ها نتایج درمان قابل پیش بینی‌ است.

 

سوال خود را بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *