باور هایی غلط درباره لمینیت دندان

باور های غلط در باره لمینیت دندان ها

همانطور که در مطلب لمینیت دندان اشاره کردیم، لمینیت‌ها لایه‌های نازکی از جنس سرامیک و پرسلن هستند که بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و باعث زیبایی ظاهری دندان‌‌ها و اصلاح طرح لبخند خواهند شد. بسیاری از مردم باور هایی غلط درباره لمینیت دندان دارند که در ادامه به توضیح برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • ظاهر مصنوعی لمینیت‌ها

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که لمینیت ها ظاهری مصنوعی دارند اما برخلاف تصور لمینیت‌ها بر اساس رنگ و ظاهر دندان‌های طبیعی ساخته می‌شوند و در صورتی که بیمار تمایل داشته باشد می‌توان از رنگ سفیدتر لمینیت استفاده کرد. بهترین گزینه برای انجام لمینیت، انتخاب لمینیت‌هایی همرنگ دندان‌های طبیعی است.

  • نصب لمینیت تنها بر روی دندان‌های جلویی و فک بالا

 لمینیت ها تنها مختص به دندان‌های جلویی و فک بالا نیستند بلکه از آن‌ها برای دندان‌های  آسیاب کوچک و فک پایین نیز طبق نظر پزشک استفاده می‌شود. با این حال بهترین مکان برای نصب لمینیت‌ها دندان‌های جلویی هستند.

  • شکننده بودن لمینیت

همانطور که قبلا گفتیم لمینیت‌ها دو نوع کامپوزیتی و سرامیکی هستند. ونیرهای کامپوزیتی و ونیرهای سرامیکی هر دو طول عمری طولانی داشته اما مقاومت ونیرهای سرامیکی بیشتر است و از استحکام بالایی همچون استحکام مینای دندان‌های طبیعی برخوردار هستند و احتمال شکستگی در آن‌ها بسیار کم و نزدیک به صفر است.  

  • تراش دادن کل دندان برای نصب لمینیت

برای انجام لمینیت حتما باید به یک دندانپزشک ماهر و توانمند مراجعه شود زیرا نصب آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای نصب لمینیت دندان‌های طبیعی بطور خیلی جزئی تراش داده می‌شوند تا به بافت طبیعی و مینای دندان آسیبی وارد نشود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

برترین مقالات