ایمپلنت یک روزه ! با پیشرفته ترین تکنولوژی روز

ایمپلنت یک روزه و دیجیتال

ایمپلنت که درمانی است که اخیرا در علم دندانپزشکی بسیار پرکاربرد است  از طرفی دیگر باعث ترس بسیاری از بیماران  می شود و بسیاری به دلیل اینکه فکر می کنند جراحی سختی است از آن می ترسند.

در کلینیک ما ایمپلنت به صورت یک روزه و دیجیتال و بدون جراحی و باز کردن لثه انجام می شود.بنابراین ایمپلنت در کلینیک ما دیگر یک جراحی سخت و دردناک نیست و به ساده ترین شکل ممکن انجام می شود.احتمالا برای شما این سوال پیش خواهد آمد که چطور چنین چیزی ممکن است؟در این مقاله به توضیح این موضوع می پردازیم.

چند عدد ایمپلنت را می توان در سیستم ایمپلنت یک روزه گذاشت؟

پاسخ این سوال ساده است.هر تعداد! به کمک فناوری دیجیتال  می توان هر تعداد ایمپلنتی که فک شما نیاز دارد را در یک جلسه گذاشت.برخلاف تکنیک های سنتی ایمپلنت که نهایتا در یک جلسه ممکن بود ایمپلنت های یک فک را بذارند.

آیا ایمپلنت دیجیتال یک روزه همراه با جراحی لثه و بخیه است؟

خیر.در این تکنیک مانند پانچ کردن فقط لثه ی آن نقطه ای که قرار است ایمپلنت در آنجا گذاشته شود پانچ می شود و سپس بدون اینکه لثه با تیغ جراحی بریده شود ایمپلنت در نقطه ی مورد نظر وارد می شود و بعد از آن هم هیچ نیازی به بخیه زدن نیست.به این ترتیب ایمپلنت شما با کم ترین خونریزی ممکن و در محافظه کارانه ترین حالت ممکن درون فک شما قرار خواهد گرفت.

میزان دقت ایمپلنت دیجیتال چه تفاوتی با ایمپلنت های کلاسیک دارد؟

در ایمپلنت دیجیتال که در کلینیک ما انجام می شود به جای قالب گیری از داخل دهان بیمار اسکن گرفته می شود و تصویر سه بعدی فک و دهان بیمار درون کامپیوتر ایجاد می شود. سپس به کمک یک نرم افزار پیشرفته همه ی نکات لازم و اندازه گیری های مورد نیاز برای قرار دهی ایمپلنت درون فک توسط کامپیوتر انجام می شود و یک پرینت سه بعدی به نام راهنمای جراحی  یا سرجیکال گاید ساخته می شود که به جراح نشان می دهد ایمپلنت را به چه صورتی و در چه جهتی و در کدام نقطه ی فک باید قرار دهد.به این ترتیب ایمپلنت در دقیق ترین شکل ممکن درون فک قرار می گیرد.

Image result for digital implant
به طور کلی مزایای ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت های کلاسیک عبارت است از;
 • عدم نیاز به بریدن لثه با تیغ جراحی و درنتیجه عدم نیاز به بخیه .
 • دقت سرعت عمل بسیار بیشتر به این علت که در جلسه ی جراحی ایمپلنت را به کمک سرجیکال گاید قرار میدهیم و همه ی فاکتور هایی که برای گذاشتن ایمپلنت باید بررسی شوند  قبلا توسط کامپیوتر بررسی شده اند.
 • نیازی به پروسه های قالب گیری نداریم و همه ی کارها به صورت دجیتال انجام می شود و به کمک اسکن دیجیتال یک نمونه ی کامپیوتری از فک و دندان شما خواهیم داشت.

6 پاسخ

 1. من ۵ واحد در فک بالا و۳ واخد در فک پایین نیاز به ایمپلنت دارم .چن واخدش در یک روز انجام .میشه .اگه قابل انجامه و فقط تبلیغ نیس تا بیام خدمتتون .متشکرم

  1. با عرض سلام و وقت بخیر، خیر تبلیغ نیست جناب، قراردهی تمامی ایمپلنت های شما در یک روز قابل انجامه. ازنظر زمانی هم یک ساعت طول نمیکشه مجموعا🌹. با تلفن های کلینیک تماس بگیرید درخدمتتون هستیم.

 2. دوام این نوع ایمپلنت مثل ایمپلنت های سنتی هستش؟ و در پانچ کردن پیوند استخوان به چه شکل برای استحکامش انجام میشه؟
  و اینکه هزینه اش به چه صورت؟

  1. با سلام. به علت اینکه در ایمپلنت دیجیتال قبل از گذاشتن ایمپلنت در کامپیوتر از طریق نرم افزار و بررسی CBCT شما بهترین زاویه برای قرار دهی ایمپلنت انتخاب می شود و محل دارای بیشترین تراکم استخوان فک شما هدف ایمپلنت قرار می گیرد در نتیجه بیشترین دقت ممکن را دارد و موفقیت خیلی بیشتری نسبت به ایمپلنت گذاری سنتی دارد.
   در مواردی که استخوان فک ضعیف باشد و نیاز به تقویت استخوان باشد نمی شود از طریق پانچ کردن ایمپلنت کرد و باید لثه را کنار زد. اما ود ایمپلنت گذاری همچنان با تکنیک دیجیتال و با ساخت سرجیکال گاید انجام می شود.

 3. سلام وقت بخیر من سه دندان آسیاب فک پایین رو میخوام ایمپلنت کنم میشه از نظر هزینه برام یه توضیحی بدید ؟ ممنونم

  1. با سلام و وقت بخیر .رنج هزینه بسیار متفاوت است و بعد از انتخاب نوع ایمپلنت و بررسی اینکه آیا فک شما نیاز به پیوند استخوان دارد تخمین زده میشود . در صورت امکان برای توضیح بهتر با تلفن های کلینیک تماس بگیرید.
   02188076244

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

برترین مقالات