ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت درمانی است که به فاکتور های مختلف بستگی دارد

ایمپلنت که برای بازسازی نواحی بی دندانی استفاده می شود روشی است که امروزه پیشرفت های بسیار زیادی در آن حاصل شده. از جمله این پیشرفت ها می توان ایمپلنت بدون جراحی لثه و بخیه  و هم چنین ایمپلنت یک روزه و نیز ایمپلنت فوری را نام برد. همه ی این روش های ذکر شده در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر قاسمی به کار گرفته می شوند.

در ارتباط با ایمپلنت بدون بخیه و جراحی و همچنین ایمپلنت یک روزه در مقالات قبلی خدمت شما توضیحاتی را ارائه داده ایم. در این مطلب قصد داریم به توضیح در مورد ایمپلنت فوری بپردازیم.

منظور از ایمپلنت فوری چیست؟

این روش تکنیکی در قراردهی فیکسچر یا پیچ ایمپلنت است که در آن بلافاصله بعد از اینکه دندان غیرقابل نگهداری فرد کشیده می شود ایمپلنت در همان سوراخ جایگزین می شود.

مزیت ایمپلنت فوری چیست؟

این روش مزایای زیادی دارد که از بین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدت زمان کوتاه تر درمان: در این روش دیگر نیازی نیست که مدتی از کشیدن دندان بگذرد و حفره ی دندان با استخوان بازسازی شود تا آماده ی دوباره دریل کردن و سوراخ شدن برای قراردهی ایمپلنت باشد.همان لحظه که دندان کشیده می شود حفره ای که دندان در آن قرار داشته برای قراردهی ایمپلنت آماده سازی می شود و ایمپلنت درون آن قرار می گیرد . در نتیجه طول مدت درمان برای مراجعین محترم بسیار کوتاه می شود.

راحتی بیشتر بیمار: به علت اینکه محل قرار گیری ایمپلنت پیش از این جایگاه یک دندان بوده در نتیجه نیاز به دریل کردن و سوراخ کردن کمتری دارد.

مشکلات ایمپلنت فوری چیست؟

این روش به طور کلی مشکل خاصی ندارد اما روشی بسیار حساس است و نیاز به مهارت زیاد جراح دارد . همچنین باید توجه داشت که همه ی دندان های کشیدنی کاندید ایمپلنت فوری نیستند و تشخیص این مسئله نیاز به آگاهی و علم به روز جراح دارد.

کدام دندان ها کاندید مناسبی برای ایمپلنت فوری هستند؟

به طور کلی دندان هایی کاندید این درمان هستند که دارای ویژگی های زیر باشند:

دندان هنگام کشیدن به سادگی خارج شود و استخوان دربر گیرنده ی دندان حین کشیدن دندان دچار شکستگی نشود.

دندان فاقد هرگونه عفونت واضح در اطراف ریشه ی خود باشد. دندان هایی که دارای ضایعات پری اپیکال باشند ( یعنی عفونت و التهاب اطراف ریشه ی دندان را فرا گرفته باشد) معمولا کاندید خوبی برای جایگزینی از طریق ایمپلنت فوری نیستند و امکان شکست خوردن درمان در آنها وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

برترین مقالات